Палата представників конгресу США в четвер прийняла два законопроекти про фінансування міністерства внутрішньої безпеки до 8 лютого і інших відомств до 30 вересня. Про це повідомлять РІА Новини.

Голосування в палаті проходило на тлі так званого «закриття уряду»: з 22 грудня ряд міністерств і відомств США, включаючи держдепартамент, мін’юст, МВБ, міністерства транспорту і сільського господарства, скоротили роботу. Причиною стала відсутність бюджету, про який до 22 грудня демократи і республіканці в конгресі так і не змогли домовитися.

За підсумками голосування за перший документ висловилися 239 конгресменів, а проти — 192. Другий підтримало 241 осіб, а не підтримали 190. Це відображає співвідношення сил в палаті, де більшість у демократів.

Головною причиною розбіжностей між партіями стало фінансування робіт з будівництва стіни на кордоні з Мексикою, за яку виступає адміністрація президента Дональда Трампа і багато його однопартійців-республіканців. У прийнятому документі запитані президентом 5 мільярдів доларів на ці цілі в рамках бюджету МВБ не передбачені.
Раніше в адміністрації вже заявили, що виступають проти цих законопроектів і будуть радити президенту накласти на нього вето.

За регламентом, законопроекти повинні бути схвалені сенатом, де більшість у республіканців. Їх лідер Мітч Макконнелл вже заявили, що вони не підтримають документи.
Окремий тимчасовий бюджет для МВС був підготовлений демократами, щоб зменшити негативні, в тому числі і політичні наслідки від «закриття», в якому обидві сторони звинувачують одна одну.

Print Friendly, PDF & Email