Після отримання Україною Томосу про автокефалію ПЦУ, яке урочисто відбудеться в Стамбулі 6 січня, громади УПЦ МП почнуть перехід до новоствореної церкви, при цьому дотримуючись певних канонів.

«Ми очікуємо, що набагато більше громад після свят будуть переходити до Православної церквою України», — цитує Радіо Свобода начальника управління у справах національностей, релігій і фінансово-планової роботи Львівської обласної державної адміністрації Лесю Корнат.

Чиновниця зазначає, що у Львівській області функціонують 49 парафій УПЦ МП. З них чотири громади вже заявили про перехід до єдиної Православної церкви, а ще 5 готові зробити це і про своє рішення повідомили єпископам.

За словами Корнат, для здійснення переходу необхідно надати низку документів.

«Громада повинна провести збори релігійної громади, результатом якого буде протокол, в якому повинні чітко повинно бути записано про зміну юрисдикційної приналежності. Потім звернутися до єпископа, під яким вони хочуть бути, погоджують з ним кандидатуру священика, який буде керувати цією громадою. Далі з цим пакетом документів, статутом, тому що кожна релігійна громада має статут, вони йдуть до нас в управління, і ми реєструємо «, — сказала вона.
У деяких областях, підкреслила Корнат, реєстрація релігійних громад відбувається через Центри надання адміністративних послуг. Однак, наприклад, у Львівській області громада реєструється в управлінні, як релігійна, а потім цей факт фіксують в ЦНАП.

Источник

Print Friendly, PDF & Email