Схоже, що після невдалої спроби представників ОБСЄ домовитись з учасниками блокади залізничного сполучення з непідконтрольними Україні територіями, до останніх можуть бути застосовані заходи — в напрямку учасників блокади виїхали автомобілі з озброєними людьми.Про це повідомила волонтерка Олена Швидка: «Були помічені автобуси, які рухаються в бік блокади. Автобуси. Ми не можемо сказати це Нацгвардія, або якісь формування. Військова форма, зі щитами, в повній екіпіровці. Інформація отримана з самого блокпоста, інформацію передали хлопцям туди, на блокаду, і вони звідти мені цю інформацію передали».

Між тим, свою позицію щодо можливого розгону блокади висловили самі її організатори: «Не знаю, який дурень приїде штурмувати бійців, які були в ДАПі, Іловайську, Дебальцеве, Широкіно, але якщо вже таке станеться, то ми до цього готові! Слава Україні!», — написав у своєму Фейсбуці депутат Володимир Парасюк.

Інший співорганізатор блокади Анатолій Виногородський висловився ще конкретніше: «Якщо силовики отримали команду фізичної розправи з мирними протестувальниками, штаб буде змушений перейти до більш радикальних методів ведення блокади. Заходи будуть адекватні. Ми розгорнемо партизанський рух на території окупованих і неокупованих частин України».

Нагадаємо, термін «мирні протестувальники», що набрав популярності ще за часів Євромайдану застосовується радикалами за будь-яких обставин. Так, щодо останньої блокади, одним із заходів під час блокування залізничної колії була спроба приварити колеса одного з потягів до залізничного полотна.

Print Friendly, PDF & Email