У процесі будівництва великих промислових споруд (виробничих, складських), а також клієнтських (торгових площ, офісних будівель) далеко не останню роль відіграє вибір та облаштування підлогового покриття. Якщо йдеться про приватні будинки або ж невеликі площі — підлогу можна зробити самостійно (або силами бригади). У випадку з промисловими наливними підлогами  без фахівців, вузько спеціалізованих на даному напрямку, не обійтися.

Характеристики та вимоги

Для того, щоб вибрати оптимальний варіант промислової підлоги від stonehenge.com.ua необхідно врахувати особливості приміщення і специфіку використання, наприклад:

  • розподіл навантаження (на 1 кв. м);
  • вплив вологи та/або хімічних реагентів (тимчасовий або постійний);
  • міцність та тип основи (від цього залежить товщина, необхідність та вид армування);
  • температура приміщення (в тому числі її перепади протягом року).

Зазвичай усі вимоги, що пред’являються до промислових підлог, зводяться до ряду ключових, в залежності від типу приміщень, серед яких:

  • виробничі й складські;
  • торговельні та офісні;
  • СТО та автомийки.

Важлива характеристика промислової підлоги — це стійкість до абразивних навантажень, перешкоджання утворенню пилу, зручність прибирання, довговічність. Також важлива стійкість до ударних навантажень, оскільки випадки, коли на виробництві кидають важкі предмети на підлогу трапляються досить часто.

У деяких випадках  пред’являються вимоги до паропроникності, відведення статичного заряду. Отже для кожного конкретного завдання використовуються спеціалізовані матеріали та технології.

Промислові наливні підлоги

Промислові наливні підлоги — це безшовні покриття на основі полімерних складів (компаундів). Компаунди розрізняють за їхніми властивостями — на даний час на ринку представлено  безліч варіантів. Тому варто виділити найпоширеніші, якими є епоксидні та поліуретанові наливні підлоги.

  1. Поліуретанові наливні підлоги — еластичні, добре підходять для приміщень з незначною вібрацією. Вони чудово переносять температурні перепади, абразивні та ударні навантаження.
  2. Епоксидні наливні підлоги відрізняються високою твердістю після висихання. Поверхня несприйнятлива до впливу практично будь-яких хімічних складів; не піддається стиранню та ударним навантаженням; часто армується кварцовим піском, що дозволяє підвищити міцність покриття.
  3. Акрилові підлоги мають стійкість до впливу ультрафіолету, саме тому даний вид часто застосовується на відкритих площах (наприклад дитячі майданчики). Склад не боїться «розтягувань», добре переносить ударні навантаження. Простий в нанесенні та догляді.

У цілому всі полімерні склади відрізняються безліччю властивостей. Такі підлоги можуть мати будь-який колір, фактуру (гладку або з рельєфом); глянсову або матову поверхню, і так само декоративні наповнювачі.

Print Friendly, PDF & Email