У п’ятницю, 9 листопада, єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Хан передав прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2018 рік. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Єврокомісії.

У звіті Єврокомісії підкреслили, що підготовка до президентських і парламентських виборів не повинна вплинути на процес реформ. «Істотно важливо …, щоб українська влада зберегла і посилила темп реформ, включаючи боротьбу проти корупції, перед президентськими і парламентськими виборами», — йдеться в звіті.

Єврокомісар бачить прогрес в реформах децентралізації, охорони здоров’я, держуправління, освіти і пенсійного забезпечення. «Все завжди критикують сфери, де є недоліки, і такі сфери є. Але якщо мова йде про охорону здоров’я, децентралізації, реформу державного управління, освіти, то було досягнуто значного прогресу», – заявив Хан.

Однак при цьому прогрес у боротьбі з корупцією і впроваджені судової реформи було названо повільними. У звіті вказано, що хоча Національним антикорупційним бюро було ініційовано 644 справи стосовно корупцію, з них лише по 21 були винесені вироки, всі інші справи загрузли в судах загальної юрисдикції. Досі за корупцію не було засуджено ні одного чиновника.

Характеризуючи економічну ситуацію в країні Євроуомісія зазначила, що вона залишається стабільною, але хиткою. При цьому великі сподівання покладаються на зростання кількості інвесторів, через покращення правової ситуації внаслідок впровадження реформ. 

Print Friendly, PDF & Email