Президент США Дональд Трамп розкритикував можливість створення європейських збройних сил, передає Голос Америки. Раніше з подібною пропозицією виступив президент Франції Еманнуель Макрон.

Макрон заявив, що перед лицем зростаючою російської загрози, Європа не може залежати від США в питаннях оборони. «Ми не зможемо захистити європейців якщо не приймемо рішення про створення справжньої європейської армії», – зазначив президент Франції.

Трамп назвав цю ідею образливою і нагадав Європі про фінансові зобов’язання перед НАТО. В своєму Твіттері президент написав: «Президент Франції Макрон щойно запропонував Європі створити свої власні військові сили з метою захисту від США, Китаю та Росії. Дуже образливо, однак можливо Європі варто спочатку виплатити свою чесну долю в НАТО, який зараз переважно фінансується за рахунок США!» Дональд Трамп і раніше неодноразово закликав Європу збільшити їх виплати в Північноатлантичний Альянс. 

Макрон у відповідь заявив, що його пропозиція жодним чином не суперечить вимогам Трампа по НАТО. «Я поділяю думку президента Трампа, що нам потрібно набагато краще розподіляти тягар в НАТО, і тому я вважаю, що мої пропозиції щодо європейської оборони цілком відповідають цьому», — заявив Макрон після зустрічі з Трампом.

Print Friendly, PDF & Email