За період з початку 2017 по середину 2018 року моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зареєструвала понад 80 тверджень, що заслуговують на довіру, про порушення і утиски прав людини в Криму. Ці дані були викладені у доповіді місії, представленій на прес-конференції в Києві у вівторок, 12 березня, передає DW.

У багатьох випадках відповідальність за правопорушення несуть органи Російської Федерації як держави, що окуповує, стверджується в доповіді.

До списку порушень прав людини в Криму, складеного спостерігачами ООН увійшли: відсутність об'єктивності при здійсненні правосуддя, обмеження основних свобод, припинення критики і загальна відсутність відповідальності за порушення прав людини, вчинені державними суб'єктами, тощо.

Особливо часто жертвами дискримінації стають кримські татари. Вони "непропорційно сильно" страждають від поліцейських рейдів і кримінального переслідування за звинуваченнями в тероризмі і екстремізмі, а також отримують вироки за їх можливе членство в релігійних мусульманських організаціях, які заборонені в країні-агресорі, РФ.

При цьому правозахисники звертають увагу і на те, що права вихідців з Криму нерідко порушуються і в материковій частині України.

"Особи, які є вихідцями з Криму, включаючи переміщених осіб, мали в материковій частині України обмежений доступ до державних послуг, зокрема до банківських послуг, послуг з реєстрації актів громадянського стану і отримання документів, що засвідчують особу", - підкреслюється в доповіді.

На думку спостерігачів ООН, коріння цієї проблеми лежать в "дискримінаційних українських правових нормах, довільному застосуванні законодавства, а іноді - в упередженому ставленні до вихідців з Криму".

Нагадаємо, про порушення прав кримських татар заявляв глава Менджлісу Рефат Чубаров.

Print Friendly, PDF & Email