Американський кінорежисер, сценарист і продюсер Олівер Стоун, співавтор документального фільму «Україна у вогні» вважає що американський народ став жертвою інформаційних маніпуляцій стосовно конфлікту в Україні та живе міфами про «злу Росію» і дізнатися про те, що відбувається насправді. «Громадяни США не знають реального стану речей … Їм продовжують розповідати казки про те, що Росія захопила Крим, направивши туди свої війська. Що російські війська присутні в Донбасі, а Кремль загрожує Україні …».

Натомість він вважає що у ситуації в Україні винні американські спецслужби, що застосували до України технологію насильницької зміни влади, аби втягнути Москву у конфлікт та розпочати нову Холодну Війну. «Саме Сполучені Штати намагаються розв’язати війну під надуманим приводом, тому що їм потрібен страх, потрібен ворог, бажано не один. Вважаю, що вся американська міць будується на ворогів, тому що така політика приносить гроші».

Також режисер упевнений що новообраний президент Дональд Трамп здатен змінити цю ситуацію, якщо розкриє архіви спецслужб щодо подій в Україні, яки містять достатньо інформації, що здатна відповідним чином змінити ставлення західного та американського суспільства до поточної ситуації в нашій країні, та запобігти погіршенню американо-російських стосунків.

«Якби я був на місці президента Трампа, я б розсекретив всю інформацію по Україні …, тому що саме звідси починається нова холодна війна США», — додав режисер, підкресливши, що вважає те, що відбувається зараз в Донбасі, огидним.

Він також прокоментував сучасне загострення збройного конфлікту. На думку Олівера Стоуна, українська влада намагається таким чином натиснути на адміністрацію Дональда Трампа та примусити президента США до продовження політики його попередників: «Все це не випадково. Дональд Трамп виграв в США, а  українській владі потрібно, щоб він продовжував їм допомагати. Звідси й загострення воєнного конфлікту в Донбасі».

Print Friendly, PDF & Email