Останнім часом в Україні створюється багато підприємств, спрямованих на підтримку експорту товаровиробництва. Це дуже складно зробити, особливо коли мова йде про Перську затоку та арабський світ, оскільки соціокультурні особливості регіону мають значний вплив на ведення бізнесу. Але часи змінюються. Ще шість років тому Україну на міжнародній виставці продуктів харчування Gulfood представляли лише 5 українських компаній, сьогодні ж їх близько 70.
Не останню роль в такому розвитку відіграє «Офіс з просування експорту». Як розповідає представник компанії Марія Шевчук, основна ціль – «підтримка українських підприємств і допомога їм ставати більш успішними на міжнародних ринках».
Минулого року був розроблений брендбук для використання на виставках. «Trade with Ukraine, який наразі можна побачити на всіх чотирьох колективних стендах України. І це впізнаваність, це розробка бренду, це створює позитивний імідж і динаміку для України», – розповідає Шевчук.
Кожен рік участь українських виробників на виставці демонструє як вони ростуть і змінюються, покращують свою продукцію, підвищують кваліфікацію своїх спеціалістів.
Коментуючи можливі складнощі ведення бізнесу в арабському світі, Шевчук зазначає: «Я відкрию один великий секрет: немає жодного простого ринку. Нас ніде не чекають». Вона також додає, що немає шляху, який дозволяв би вийти на якийсь ринок і одразу почав успішно вести справи: «Потрібно навчитися продавати не те, що в тебе є вдома, не те, що ти виробляєш. Потрібно слухати свого споживача, адаптувати товар, продукти і взагалі себе під цей ринок і покупця на цьому ринку, і тоді все буде успішно».
Катерина Щербак