В ОБСЄ представили доповідь на тему порушення прав людини в Чечні і запропонували Москві  зайнятися розслідуваннями дій адміністрації і правоохоронних відомств республіки. Про це повідомляє КавказОнлайн з посиланням на опубліковану доповідь ОБСЄ, передає УНН.

«У ряді випадків, як зазначено в доповіді, чеченські силовики проводили затримання і катування з метою вимагання викупу у родичів переслідуваних. Спроби ж судового захисту в Чечні залишаються безрезультатними, тому як самі служителі Феміди там можуть бути затримані або схильні до тортур», — пише видання.

У доповіді говориться про незаконы затриманнях і тортури по відношенню до представників ЛГБТ-спільноти, автор документа — професор міжнародного права австрійського університету Граца Вольфган Бенедек — вказує на подібні факти як на ясні, незаперечні, систематичні і масові.

Автор документа безпосередньо вказує на Рамзана Кадирова як на особу, відповідальну за свавілля в республіці, а також вказує на федеральний закон про заборону пропаганди нетрадиційних відносин серед дітей як на юридичний документ, що спонукає до необгрунтованих переслідувань представників ЛГБТ-спільноти.

Проти Росії також той факт, шо влада відмовилася пустити на територію країни експерта ОБСЄ для розслідування. Висновки доповіді засновані на опитуванні правозахисників, жертв переслідувань, свідків, журналістів і на вивченні документів, в тому числі матеріалів Слідчого комітету Росії, які автору вдалося отримати у розпорядження. 

2 листопада ОБСЄ разом зі Сполученими Штатами вже направляла вимогу щодо проведення розслідування по факту порушення прав людини в Чеченській Республяці. Росія жодного разу не змогла надати вичерпну відповідь на ситуацію з незаконними стратами, самовільними затриманнями та насиллям проти представників ЛГБТ-спільности. 

Print Friendly, PDF & Email