ОБСЄ разом із Сполученими Штатами вимагатиме провести розслідування за фактом порушення прав людини в Чеченській Республіці. Вимога підкріплена неодноразовими повідомленнями про незаконні страти, самовільні затримання та інші порушення на території республіки, передає DW. США також вирішили долучитися до 16 інших країн, які звертаються до Російської Федерації з вимогами розслідувати порушення. Про це повідомив офіційний представник Державного департаменту США Роберт Палладіно. 

«США та інші країни ОБСЄ неодноразово наполягали на тому, щоб Російська Федерація розслідувала тривожні повідомлення «про низку незаконних дій в Чечні», – заявив Палладіно. За його словами, ці порушення і зловживання стосувалися здебільшого членів ЛГБТ-спільноти, представників правозахисних неурядових організацій, а також тих, кого чеченський режим вважає терористами. 

Росія не змогла дати вичерпну відповідь на неодноразове виявлення занепокоєння ситуацією в Чечні, тому США продовжуватимуть співпрацю з ОБСЄ для встановлення правди. 

Print Friendly, PDF & Email