В Дубаї на Генеральній Асамблеї Інтерполу завершилося голосування за кандидатуру нового президента організації. Ним став представник Південної Кореї Кім Чон Ян, про це на своїй сторінці в  Facebook повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. 

У повідомлені міністра сказано, що південнокорейський кандидат переміг свого російського конкурента Олександра Прокопчука з розподілом голосів 101 – 61 відповідно. 

«Шановні друзі! Перший тур голосування щодо виборів президента Інтерполу: Кім, Південна Корея — 60.5%, Прокопчук, РФ — 39.5%. Росія в ауті. Чекаємо на другий тур», – написав Аваков. 

Перед початком голосування українська делегація звернулася до присутніх на Генеральній  Асамблеї з заявою, в якій вказала, що громадянин країни, яка за останні роки не раз опинялася в центрі кримінальних скандалів, не може очолити організацію, яка проти цього бореться. Заява також вказувала на те, що Російська Федерація зловживала системою Інтерполу і продовжує це робити. 

«Від комп’ютерних вірусів Нон, Петя, що вразили тисячі користувачів, від кібератак на органи влади близько сотні країн у всьому світі — до отруєння людей в Солсбері і військових та гуманітарних злочинів у Криму та на сході України: ця тенденція дає чітке уявлення про істину державну політику Росії», – йшлося в заяві. 

Нагадаємо, що основним кандидатом на пост голови Інтерполу вважався віце-президент організації, росіянин Олександо Прокопчук. Однак Україна,  США та ЄС виступили проти його обрання. Арсен Аваков та депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс навіть написали у своїх соціальних мережах про можливість призупинення членства України та ЄС в Інтерполі у разі перемоги Прокопчука.

Print Friendly, PDF & Email