СБУ збирає особисті дані про переселенців, які працюють в місцевих адміністраціях Черкаської області, аби перевірити їх на причетність до тероризму або сепаратизму. Серед даних — інформація про місце проживання та контактні телефони людей, які вимушені були покинути свої домівки через війну. Інформація про це була опублікована на сайті волонтерської громадської організації «Донбас SOS». На сайті  організації додана копія заяви заступника голови управління СБУ в Черкаській області Олега Кравченка, адресованої першому заступнику голові Черкаської ОДА Віталію Ковалю.

«Проведення Антитерористичної операції на території південно-східних областей України спричинило переселення значної кількості мешканців Донецької та Луганської областей та АР Крим до Черкаського регіону.
У зв’язку з цим, Управлінням СБУ України в Черкаській області реалізується комплекс контррозвідувальних заходів націлених на перевірку можливої причетності осіб із числа вимушених переселенців до терористичної й сепаратистської діяльності, спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в регіоні.
З урахуванням означеного, з метою своєчасного реагування на наявні загрози відповідно до ст.3 Закону України «Про Службу безпеки України» просимо Вас надати перелік внутрішньо переміщених осіб, що працюють на території Черкаського регіону в структурних підрозділах ОДА, РДА, міськвиконкомів, а також працівників територіальних підрозділів ОДА, з зазначенням установчих даних (дата і місце народження, паспортні дані), підрозділу, місця проживання на території регіону та контактного телефону», — йдеться у заяві.

Правозахисники б’ють на сполох, адже така позиція СБУ — очевидна дискримінація й носить у собі ознаки порушення прав людини.

Print Friendly, PDF & Email