Сама по собі ідея про введення миротворців ООН на Донбас є безперспективною і була озвучена тільки в рамках піару. Про це в інтерв’ю «Лига.net» заявив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.

«Не буде в Донбасі ніяких миротворців. Це спочатку була безглузда ідея і все це в рамках піару. Росія йти з Донбасу не збирається, заморожувати конфлікт не збирається, відмовлятися від стратегічних цілей — теж не збирається «, — впевнений він.

За словами експерта, миротворці самі по собі нічого не вирішують і не вирішували ніколи, ні в якій частині світу.

 

«Це просто можливість вивести комбатантів. Це технічний спосіб перейти до мирного вирішення конфлікту. Але зараз для такого мирного вирішення немає підстав, оскільки у всіх сторін цілі абсолютно різні. Справа не в Донбасі, справа в тому, що основна мета Росії — зберегти Україну в сфері свого впливу, не допустити відходу України на Захід, приєднання формального або неформального до НАТО, Європейському Союзу. Тому ідея з миротворцями була мертвонародженою з самого початку «, — пояснив Фельгенгауер.

Раніше представниця ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні заявила, що ЄС підтримує введення на Донбас миротворців ООН, але тільки на умовах Києва. Нагадаємо, що й президент України Петро Порошенко заявив, що миротворча місія ООН — єдина можливість закінчити війну.

Print Friendly, PDF & Email