Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер закликав європейські країни зупинити експорт зброї до Саудівської Аравії через вбивство журналіста Джамаля Хашкуджі.

Він заявив, що Берлін «призупинить експорт зброї, поки не стане ясно, що трапилося», і додав, що «поки що всі пояснення події були незадовільними».

Також він підкреслив, що «позитивного ефекту не буде, якщо ми зупинимо експорт, але нішу заповнять інші держави <...> на Ер-Ріяд вдасться вплинути тільки в тому випадку, якщо всі європейські країни будуть діяти спільно».

Як повідомлялося раніше, Президент США Дональд Трамп розповів, що влада США «наближається» до з'ясування того, що сталося з журналістом із Саудівської Аравії, який пропав у Туреччині минулого тижня.

«Це дуже трагічно, і ми, ймовірно, в найближчому майбутньому дізнаємося правду», - сказав Трамп під час інтерв'ю програмі Fox News в четвер, коли його запитали про те, що лідери Саудівської Аравії, можливо, брали участь у зникненні журналіста, Джамаля Хашкаджі.

Разом з цим глава США заявив про можливість того, що наслідний принц Мухаммед бен Сальман Аль Сауд не наказував вбивати журналіста: «Ніхто не говорив мені, що він несе відповідальність. Я нічого не чув ... Можливо, він дізнався про це пізніше ».

Трамп також ухилився від відповіді на питання, чи стане вводити санкції проти Саудівської Аравії в зв'язку з даною подією, зазначивши, що поки занадто рано для того, щоб визначитися з подібним рішенням.

 

Print Friendly, PDF & Email