Сьогодні, 22 січня Німеччина і Франція підпишуть нову угоду щодо розвитку двостороннього співробітництва в 56-ту річницю укладання історичного Єлисейського договору. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон мають підписати документ у німецькому місті Ахен.

Нова 16-сторінкова угода складатиметься з 28 пунктів. Документ покликаний вивести відносини двох країн на новий рівень і спрямований на спільну боротьбу з загрозами, що стоять перед Німеччиною, Францією та Європою в XXI столітті.

Угода регулює співробітництво між двома країнами в сферах зовнішньої політики, оборони і безпеки і передбачає економічну інтеграцію.

Документ також направлений на співпрацю Німеччини і Франції в процесі прийняття рішень в Євросоюзі (ЄС). З цією метою Берлін і Париж перед масштабними самітами проводитимуть переговори, щоб продемонструвати єдину позицію.

Відповідно до угоди, Німеччина і Франція створять в політичній сфері Рада оборони і безпеки, а в економічній - Раду економічних експертів.

Крім того, документ передбачає колективну оборону країн-учасниць угоди.

Джерело Anadolu

Print Friendly, PDF & Email