Група військовослужбовців Національної гвардії Венесуели спробувала організувати збройний виступ проти президента Ніколаса Мадуро в понеділок, 21 січня, в районі Сан-Хосе-де-Котіса на півночі Каракаса. Однак спроба путчу була пригнічена, передає DW. 

«Група нападників нейтралізована, вони здалися і взяті під варту», – повідомляється в Twitter близького соратника Мадуро і голови Конституційних зборів Венесуели Дьосдадо Кабельо.

Згідно з офіційною інформацією, близько третьої години ночі за місцевим часом 27 національних гвардійців атакували військовий пост в місті Петаре і захопили зброю, що там зберігалася. Потім вони передислокувалися в Каракас, після чого опублікували відео на YouTube, в якому закликали до повстання проти Мадуро.

В результаті влада застосувала сльозогінний газ проти жителів району Сан-Хосе-де-Котіса, які підтримали групу заколотників та вийшли на вулиці.

Ніколас Мадуро вдруге вступив на посаду президента Венесуели 10 січня після того, як в травні 2018 року виграв вибори, які бойкотувати опозицією. Переобрання Мадуро не визнали Євросоюз, США і більшість країн Латинської Америки. 11 січня Хуан Гуаідо заявив, що має право взяти на себе повноваження президента республіки. 

Лідер опозиції закликав прихильників опозиції вийти на масові акції протесту 23 січня. Він також пообіцяв надати військовим, «які активно сприяють відновленню конституції», всі необхідні гарантії.

Print Friendly, PDF & Email