За даними НБУ, в травні сальдо його операцій із купівлі іноземної валюти становило 481 млн. дол. США (з початку року – 1.0 млрд. дол. США). Нагадаємо, за даними НБУ, його чисті валютні резерви (без врахування запозичених коштів) в квітні зросли на 939,4 млн дол, або на 25,4% — до 4,64 млрд дол (за 4 місяці вони збільшилися на 418 млн дол, або на 9,9%). Валові валютні резерви НБУ (з урахуванням запозичених коштів) у квітні зросли на 2,05 млрд дол, або на 13,5% — до 17,17 млрд дол (за 4 місяці – на 1,63 млрд дол, або на 10,5 млрд дол).

«У травні на валютному ринку тривав ревальваційний тренд, зумовлений перевищенням надходжень іноземної валюти від нерезидентів над її перерахуваннями. За місяць (станом на 30.05.2017) офіційний обмінний курс гривні відносно долара США зміцнився на 0.6% (на 3.0% до початку року). З огляду на сприятливу ситуацію, НБУ протягом місяця проводив операції з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи домінуючим тенденціям на валютному ринку.

Подальше укріплення національної валюти сприяло зростанню у травні пропозиції готівкової іноземної валюти населенням. Так у травні (станом на 30.05.2017) середньоденні обсяги продажуготівкової іноземної валюти перевищили 40 млн. дол. США, що більш ніж удвічі переважало цей показник за відповідний період минулого року. Крім того, збільшенню обсягів операцій на офіційному готівковому валютному ринку сприяли заходи НБУ щодо поступової лібералізації валютного регулювання та скасування з початку року 2% пенсійного збору з операцій з купівлі готівкової іноземної валюти.

НЕОК гривні [номінальний ефективний обмінний курс] в квітні незначно знизився (на 0.2% м/м), попри ревальвацію цього місяця курсу гривні відносно долара США. Це було зумовлено суттєвішим зміцненням більшості валют країн ОТП відносно долара США. Водночас через усе ще вищу інфляцію в Україні порівняно з країнами ОТП РЕОК гривні дещо зміцнився (на 0.2% м/м). У річному вимірі РЕОК гривні [реальний ефективний обмінний курс] ревальвував на 4.4%», — зауважують в НБУ.

Print Friendly, PDF & Email