Після подій з телеканалом NewsOne національна рада з питань телебачення та радіомовлення заявила про необхідність розширити повноваження регулятора. Офіційна заява виявилась малоінформативною, проте глава відомства Юрій Артеменко розповів деталі. Чиновник пропонує ввести кримінальну відповідальність, зокрема, за ксенофобські висловлювання в телерадіоефірі.

«Я прихильник введення більш жорсткої відповідальності, наприклад, кримінальної, за порушення в моральній площині, зокрема, коли заперечують Голокост і Голодомор, ображають героїв« небесної сотні ». Зараз ми обмежені у своїх повноваженнях. Наприклад, у нас був випадок з телеканалом «Планета», в ефірі якого прозвучали неприпустимі висловлювання про євреїв. Згідно із законом ознаки порушень повинен зафіксувати моніторинг, потім нами призначається перевірка, і тільки за її результатами ми можемо винести штраф або попередження. Поки ми будемо дотримуватися процедури, мовник може весь цей час безкарно закликати до війни, повалення конституційного ладу, негативно висловлюватися про євреїв. Ми хочемо донести законодавцю, що не можна йти довгим шляхом. Ми повинні весь цей час чекати і нічого не робити? Це не демократія, ми так втратимо країну », — розповів Артеменко.

Також Нацрада хоче отримати повноваження для припинення мовлення ліцензіатів. «Ми будемо пропонувати законодавцю визначитися з конкретними статтями, за якими ми могли б оперативно реагувати. Нацрада надасть парламентаріям рекомендації, але слово за ними. Будемо просити дати можливість тимчасово призупинити віщання, якщо в ефірі мовника звучать заклики до повалення ладу і ксенофобські висловлювання. Потрібно детально прописати норму, щоб не було зловживань. У мовників буде можливість звернутися до суду, щоб скасувати наше рішення. Умовно: в ефірі закликають вбивати, тобі все навколо говорять про необхідність щось зробити, а ти їм: «Почекайте у нас спочатку повинен бути моніторинг, потім перевірка і тільки потім ми зможемо винести штраф або попередження», — заявив він.

Print Friendly, PDF & Email