Головне слідче управління Національної поліції розпочало досудове розслідування за заявою журналістів-розслідувачів програми «Схеми: корупція в деталях» за фактом стеження охоронців олігарха Ріната Ахметова за знімальною групою програми вже протягом півроку. Про це повідомляє Радіо Свобода. 

Відповідні дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 лютого за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання журналістській діяльності, переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб, повідомляють у Нацполіції України.

«Будь-які спроби чи методи тиску на журналістів, навіть у завуальованій формі, є неприпустимі. В даному випадку вбачається перешкоджання виконанню журналістом професійних обов’язків або переслідування у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб. Всі докази, надані до поліції, будуть ретельно вивчені, а сам факт отримає належну оцінку і реакцію боку правоохоронців», – заявив керівник Департаменту комунікацій Національної поліції України Ярослав Тракало.

22 лютого журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач подав заяву в Національну поліцію через систематичне стеження охороною олігарха Ріната Ахметова за ним і знімальною групою, яке триває протягом півроку.

В Ахметова звинувачення в стеженні  заперечили та заявили про втручання в особисте життя олігарха журналістом «Схем» Михайлом Ткачем. 

Print Friendly, PDF & Email