Національний банк України оштрафував «ОТП БАНК» за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу. 

«За результатами перевірок із питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у березні 2019 року застосував до АТ «ОТП БАНК» заходи впливу у вигляді штрафу у розмірі 7 142 125,42 грн та письмового застереження», – повідомляється на сайті Нацбанку. 

Зокрема, «ОТП БАНК» звинувачують у здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, яка полягає у проведенні в період із березня 2017 року по червень 2018 року фінансових операцій із перерахування коштів клієнтів, згідно з договорами на послуги інкасації коштів на загальну суму понад 700 млн грн іншим банкам. Надалі ці кошти засобами інкасації доставлялися готівкою до фінансових установ та використовувалися зокрема для видачі кредитів готівкою фізичним особам та розрахунків із фізичними особами за сільськогосподарську продукцію.

Як зазначають в Нацбанку, характер та наслідки зазначених фінансових операцій дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані зокрема з легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку. При цьому банком не було здійснено заходів для з’ясування суті вищезазначених фінансових операцій, зокрема шляхом витребування у клієнтів додаткових документів і відомостей стосовно зазначених фінансових операцій, як це передбачено внутрішньобанківськими документами з питань фінансового моніторингу. 

Print Friendly, PDF & Email