У понеділок, 1 квітня, до Одеського морського порту щзайшли два кораблі складу 2-ї постійної військово-морської групи НАТО, повыдомляє Радіо Свобода. Фрегат Королівських ВМС Канади «Торонто» і фрегат ВМС Іспанії «Санта Марія» прибули до Одеси після патрулювання в Чорному морі разом із іншими кораблями у складі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО протягом декількох діб.

«Під час перебування в Одесі капітани кораблів проведуть зустрічі з військовими ЗС України та представниками місцевої влади, працюватимуть з військовослужбовцями ВМС України, а також прийматимуть відвідувачів на борту кораблів під час відкритих для відвідувань годин», – повідомили у посольстві Канади в Україні.

Після Одеси кораблі візьмуть участь у навчанні PASSEX спільно з українськими кораблями в акваторії Чорного моря «з метою підвищення взаємосумісності з кораблями Альянсу і держав-партнерів».

Нагадаємо, що в Одесі вже перебувають чотири кораблі Ал’янсу, серед них: штабний корабель «Контр-адмірал К. Черницький» (ORP Kontradmiral Xawery Czernicki, ВМС Польщі), морські тральщики «Дуеро» (ESPS Duero, ВМС Іспанії), «Ротвейль» (FGS Rottweil, ВМС Німеччини), і «Аланья» (TCG Alanya, ВМС Туреччини). Вони пробудуть в Одеському порті до 20 квітня. 

Print Friendly, PDF & Email