Генеральна прокуратура підозрює секретаря громадянської організації та секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Вадим Руденко в даванні хабарів депутатам Верховної Ради. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 21 лютого.
Згідно з матеріалами слідства, у 2014 році керівник ГО “Депутатський контроль” і ще один громадянин створив організовану групу для вчинення злочинів, який інкримінують вимагання коштів та давання хабарів з метою сприяння у вирішенні питань в своїх інтересах і в інтересах третіх осіб – виступи на сесіях Верховної Ради на підтримку певних законопроектів, підписання потрібного депутатського запиту чи звернення, участь в організованих конференціях, брифінгах, круглих столах, нарадах і тощо.
Також, у прокуратурі стверджують, що «Депутатський контроль» координує діяльність з керівництвом ГО “Донбаське земляцтво Києва” та ГО “Народна експертна рада”, через які здійснюється фінансування. Також, за ствердженням підлеглих Луценка, існує ще одна організована група, якщо також здійснює аналогічні злочини. До неї входять п’ятеро осіб, серед яких я й колишній помічник екс-міністра освіти й науки.
Нагадаємо, що ГО «Депутатський контроль було створено 9 грудня 2014 року як міжфракційне депутатським об’єднанням. До організації входять 10 депутатів від “Народного фронту”, 7 депутатів від фракції “Блоку Петра Порошенка”, 1 депутат від Радикальної партії Олега Ляшка та 2 позафракційних. Вадим Руденко, який є секретарем організації є колишнім помічником депутата від фракції “Народний фронт” Максима Полякова.
Також, варто згадати, що за ствердженням депутата-втікача Олександра Оніщенка практика сплати хабарів та грошевих винагород депутатам за підтримку тих чи інших законодавчих пропозицій фактично стала нормою в українському парламенті, та активно використовуються в першу чергу пропрезидентською фракцією Блоку Петра Порошенка, яку донедавна очолював чинний Генпрокурор Юрій Луценко.
Отже, не зважаючи на наявність аудіодоказів Оніщенка, жодної справи щодо аналогічних дій з боку пропрезидентської сили Генпрокурора та особисто президента впроваджено не було.