Народний депутат Борислав Береза ​​заявив, що не балотуватиметься в президенти України. Але не проти стати мером Києва. Про це він розповів в ефірі «112 Україна».

«Я не йду в президенти з трьох причин. По-перше, для цього потрібні дуже великі гроші. Хто б не говорив, що 2,5 млн грн — це єдині гроші, які потрібні в якості застави для виборів в президенти, порахуйте, скільки білбордів потрібно, скільки коштує реклама на телебаченні, скільки потрібно людей, щоб захистити свої результати на виборчих дільницях, в Україні більше 30 тис. ділянок, мінімум 2 людини на кожну, і вони не працюють безкоштовно», — зазначив Береза.

У той же час він додав, що для того, щоб стати мером столиці, потрібно значно менше коштів.

«Якщо не акумулювати близько 2 млн дол., можна навіть знайти. Я порахував, скільки мінімально витратили мої конкуренти, і пішов від мінімуму», — підсумував Береза.

Читайте також: Вибори в ЛДНР. Що буде далі

Президент України Петро Порошенко засудив проведення так званих виборів і назвав це «свідченням неготовності Кремля до мирного врегулювання ситуації на Донбасі». В ЄС теж засудили проведення виборів на окупованих територіях. Так Федеріка Могеріні, високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики, каже, що ці «вибори підривають зобовязання взяті за мінськими угодами та порушують суверенітет України», — йдеться в заяві Могеріні.

В «мінських угодах» мова йде про місцеві вибори, але якщо вони будуть проходити «тільки за законами України», вважає політик і дипломат Роман Безсмертний, про це він написав у своєму Facebook. Безсмертний брав участь в тристоронній контактній групі в Мінську і знає ситуацію з середини і неодноразово заявляв, що ключ до вирішення конфлікту на Донбасі лежить лише «через прямі переговори з Росією».

Звісно за підтримки союзників України та політики економічних санкцій проти верхівки Кремля та збільшення дипломатичного тиску – поки що це єдиний спосіб дотиснути Кремль на виконання взятих обов’язків з деокупації Донбасу.

Print Friendly, PDF & Email