За останні кілька років в Україні офіційно нагородну зброю отримали 2367 осіб. Кому та по скільки пістолетів чи автоматів було видано, достеменно, вочевидь, знають лише самі нагороджувачі. Відомо лише те, що «подарунки», в основному, потрапили не лише до рук силовиків, а й дісталися чиновникам, депутатам та бізнесменам, повідомляє видання Deutsche Welle.
З 2014, говорять в СБУ, було видано 724 одиниці вогнепальної зброї співробітниками СБУ та 290 — іншим особам. У Міністерстві Збройних сил інформацію не розкривають, посилаючись на закон про «Про доступ до інформації», згідно з яким інформація про ці списки знаходиться під грифом «для службового користування».
Що стосується Президента, то він за роки свого перебування при владі нагородив лише 15 осіб пістолетами марки «Форт» дев’яти міліметрового калібру.
Юристи сумніваються у законності нагородження цивільних зброєю, адже це питання регламентується лише інструкцією МВС, яка втратила чинність разом зі змінами до конституції. Та найгірше, говорять законознавці, це те, що майже ніхто із нагороджених не проходить психологічної експертизи та не закінчують стрілецьких курсів.

Print Friendly, PDF & Email