МЗС України привітало затвердження оновленої версії резолюції по Криму під назвою «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна», яку було прийнято Третім комітетом 73-ї сесії ГА ООН 15 листопада. Про це повідомляє УНН з посиланням на Мністерство закордонних справ. 

«Це важливий внесок в продовження міжнародного тиску на РФ у зв'язку з незаконною окупацією і спробою анексії Криму. Україна вдячна країнам, які підтримали проект резолюції на засіданні Третього комітету, і закликає всі держави-члени ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН», - заявили в МЗС.

В міністерстві також розповіли, що особлива увага приділяється питанню українських громадян, які незаконно утримуються РФ з політичних мотивів. «Міжнародне співтовариство стурбоване подальшим погіршенням ситуації з правами людини в окупованому Криму, застосуванням тортур щодо Олега Сенцова, свавіллям затриманнями Володимира Балуха, Еміра-Усеіна Куку і багатьох інших, незаконним переміщенням затриманих громадян України з окупованого Криму в РФ», – сказано в заяві.

Проект документа базується на резолюціях Генасамблеї попередніх років з прав людини в окупованому Криму, а також на черговій тематичній доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини. У МЗС зазначають, що РФ не виконала жодну з цих резолюцій, а ситуація з правами людини на півострові продовжує погіршуватися.

Print Friendly, PDF & Email