Третій комітет Генеральної асамблеї ООН у четвер, 15 листопада, прийняв оновлену версію української резолюції з прав людини в анексованому Росією Криму. Про це повідомив у своєму Twitter постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає DW.

«Ну ось. Найсильніша резолюція ООН про ситуацію з правами людини в Криму пройшла 3-й комітет Генеральної асамблеї», — написав Єльченко.

Українська резолюція отримала назву «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». У документі поміж іншого вказується, що Росія повинна підтвердити неприпустимість захоплення території Криму, дати зобов’язання повернути окуповані території і визнати політв’язнями Олега Сенцова, Володимира Балуха і Еміра-Усеіна Куку.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що резолюція була прийнята, незважаючи на шалений опір Росії. Він обіцяв, що Москва не уникне міжнародної відповідальності за «агресію, окупацію і порушення прав людини».

За словами українського постійного представника, на підтримку документа проголосували 67 країн, 26 виступили проти і 82 утрималися. У мікроблозі в Twitter, що належить представництву України в ООН, уточнюється, що проти резолюції, крім Росії, виступили Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа , Сербія, ПАР, Південний Судан, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

Print Friendly, PDF & Email