Голова Верховної Ради Андрій Парубій заборонив депутатам виступати російською мовою. Увага мовного питання у пана спікера з’явилась в той момент, коли за трибуною опинилась депутат від Опозиційного блоку Наталія Королевська : «Пані Наталю, я прошу виступати державною мовою, я з вами вже говорив на цю тему, якщо не складно… На трибуні Верховної Ради, державний орган, ми такого не можемо бачити ні у Франції, ні в Німеччині, ні в будь-якій іншій країні світу». Королівська перейшла на «мову», але висловила надію, що вимога спікера стосується тільки її персони, але не всіх парламентарів.

«Є Конституція України, де визначено, що державною мовою є українська Єдиний державний мова І неможливо уявити в парламенті будь-якої європейської країни, при всій повазі до національних меншин, щоб виступали на недержавну мову», — Нагадав Парубій.

Демарш Парубія повторювався також під час виступу інших опозиціонерів, а Олександра Долженкова та Сергія Матвієнкова. Останньому, у відповідь на заяву щодо мовних спекуляцій, спікер відповів, що апарат Верховної Ради не може забезпечити переклад виступу з російської на українську, але пообіцяв «порадитися», як це зробити.

Поведінка спікера обурила депутатів як від влади, так і від опозиції, яки звинуватили Андрія Парубія у роздмухуванні конфлікту на рівному місці.

«Кожна людина спілкується тією мовою, на якому вважає за потрібне. Україна – демократична країна, кожен держслужбовець, безумовно, і в тому числі народний депутат, зобов’язаний володіти державною мовою, але якою мовою ми розмовляємо один з одним і якою мовою депутат виступає з трибуни – це його особиста справа » — вважає депутат від «Блоку Петра Порошенка», одесит Олексій Гончаренко.

«Він (спікер) діяв всупереч регламенту, в якому чітко написано, що вести засідання треба українською мовою, але виступати можна на будь-якій мові. Всупереч нашим законом про «засідки державної мови», всупереч європейській хартії про мови національних меншин, наші політики, в тому числі, Парубій розповідають, що вони такі європейці, що таких європейців більше в світі не буває, правда крім них цього більше ніхто не вірить, А коли справа доходить до якихось конкретних речей, то починають робити прямо протилежні речі», — обурився опозиціонер Олександр Вілкул.

Між тим, попри черговий скандал, Верховна Рада знаходиться в стані напіврозпаду. Так, сьогоднішнє засідання було зірвано через відсутність кворуму. Також, під час канікул стало відомо, що під питанням знаходиться існування правлячої коаліції як такої, через депутатські заяви про їхній вихід із фракцій. Отже й дії спікера Андрія Парубія доволі чітко вписуються у сценарій саботажу законодавчого органа та підготовки парламентаріїв до позачергових виборів.

Print Friendly, PDF & Email