Офіційна Москва вимагає від Києва посилити підтримку ОРДЛО, зокрема, в РФ хочуть домогтися зняття блокади окупованій частині Донбасу, відновлення соцвиплат і водопостачання у східні регіони. Саме такі вимоги 30 травня МЗС Росії в рамках зустрічі у «нормандському форматі», в якій брали участь заступники глав МЗС чотирьох країн, висунув Україні , інформує «УСН-1492news».

Представники Росії заявили, що в разі продовження блокування торгівлі з «ЛДНР» почнеться гуманітарна катастрофа. При цьому Кремль продовжив політику звинувачення Києва в невиконанні пунктів, підписаних в Мінських угодах.

За словами російських дипломатів, Україна намагається змінити формат переговорів з метою привернути до процесу вирішення конфлікту нові сторони і структури.

Зазначимо, раніше російський історик і опозиціонер Андрій Зубов заявив, що Друга холодна війна, яку розв’язав Путін, завершується повною поразкою РФ.

«Друга холодна війна, яку Путін розв’язав окупацією Криму і війною в Україні навесні 2014 року, завершується. І завершується вона, як і перша, повною поразкою тієї частини СРСР, яку пан Путін «зберіг під іменем Російської Федерації» (його слова після Беслана)», – заявив він.

На думку професора, коротка заява Білого дому за результатами переговорів не залишає місця для варіантів і означає, що Трамп диктує Путіну умови капітуляції.

«Про те, що переговори пройшли дуже добре, і сказав сам Трамп. Пункти капітуляції стосуються двох фронтів – Сирії й України. У Сирії Путін повинен приборкати (to rein) президента Башара Асада, Іран і його поплічників (тобто «Хезболлу»). Це сказано твердо, як і те, що кров у Сирії повинна припинити литися. У перекладі на звичайну мову – Асад та іранці повинні піти з Сирії», – зазначив він.

На думку вченого, така вимога викликана тим, що присутність Ірану на кордоні Ізраїлю небезпечна для стратегічного союзника США.

«В Україні – санкції не будуть зняті до виконання Мінських угод у повному обсязі. Або, як заявив щодо переговорів державний секретар США Рекс Тіллерсон, санкції будуть зняті тоді, коли причини їх накладення будуть ліквідовані», – підкреслив Зубов.

Він додав, що своїм ударом по сирійській повітряній базі і жорстким тоном до Північної Кореї президент Трамп ясно показав Росії, що у світі є лише одна наддержава.

Print Friendly, PDF & Email