Європейських працедавців зобов’яжуть давати декретну відпустку молодим батькам. Після народження нового члена сім’ї татусі в будь-якій країні ЄС гарантовано зможуть узяти мінімум 10 днів оплачуваної відпустки.

Це нововведення і низка інших пропозицій Єврокомісії, внесених у 2017 році, дістали попереднє схвалення Європарламенту і Ради ЄС. Вони можуть набрати чинності вже цього року.

Досі рішення про декретні відпустки ухвалювали самі країни — члени Євросоюзу. «Батьківська» відпустка була передбачена в 22 з 28 країн ЄС, а її тривалість варіювалася від 1-го дня в Італії до 64 у Словенії. В Україні, яка нещодавно закріпила в Конституції курс на євроінтеграцію, така відпустка не передбачена.

Крім декретної відпустки, європейські батьки зможуть брати додатково 5 днів на рік — вони додаються до відпусток обох батьків. Це передбачено і для тих, хто піклується про непрацездатних родичів.

Крім того, європейські працедавці будуть зобов’язані складати для співробітників гнучкий графік або, якщо дозволяє сфера діяльності, дозволяти частину роботи виконувати вдома.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email