Розслідування Міжнародної слідчої групи за фактом катастрофи Boeing рейсу MH17 вийшло на фінальну стадію.

Про це повідомив в коментарі УКРІНФОРМу перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

«У нашому розслідуванні ми виходимо на вирішальну стадію. Але конкретні терміни передачі (справи до суду — ред.) Залежать від наших голландських колег », — сказав він, відповідаючи на питання, коли буде завершено слідство у даній справі.

Сторожук пояснив, що така тривала підготовка матеріалів для передачі до суду пов’язана з безпрецедентним у світовій історії випадком.

«На практиці це абсолютно безпрецедентний, в світовій історії, випадок, до сих пір не було такого розслідування і майбутнього формату суду, тому йде дуже ретельна підготовка, яка, природно, вимагає багато часу», — зазначив він.

Заступник генпрокурора підкреслив, що в 2018 році Міжнародна слідча група займалася підготовкою для передачі матеріалів до суду Нідерландів, в тому числі і на законодавчому рівні, так як необхідно було прийняти ратифікаційний і імплементаційний пакет законів, що регламентують деякі процесуальні моменти, не врегульовані національним законодавством.

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в Донецькій області. Загинули 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) — громадяни Нідерландів.

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, яка застосовується в зенітно-ракетному комплексі «Бук». Установка була доставлена ​​з Росії і запущена з території, яку на той час контролювали бойовики «ДНР».

У Міжнародну слідчу групу (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України.

Print Friendly, PDF & Email