Жалобні заходи проходять у вівторок, 15 січня, в Гданську в зв’язку зі смертю мера Павла Адамовича, який помер днем ​​раніше від отриманих під час благодійного концерту ножових поранень.

Адамович був градоначальником більше 20 років. Сьогодні в Гданську, Варшаві, Сопоті та багатьох інших польських містах оголошено жалобу, а газети вийшли з інформацією про його смерті на перших шпальтах.

Gazeta Wyborcza нагадала своїм читачам про досягнення Адамовича. Зокрема, вона зазначила «нові трамвайні лінії, десятки кілометрів велодоріжок, футбольний стадіон, побудований до Євро-2012, розширення аеропорту, нові басейни, інвестиції в зоопарк — це все, що в останні роки збільшило число підтримували Адамовича».

Видання нагадує, що не раз він піддавався і критиці, в тому числі за створення Музею Другої світової війни та інших об’єктів. Воно пише, що «зараз ці будівлі стали архітектонічними символами міста і найважливішими туристичними пам’ятками Гданська».

А Rzeczpospolita опублікувала статтю з найяскравішими цитатами Адамовича. Так, він говорив, що «в Гданську не може бути згоди на фашизм, на дії проти демократії».

У 2017 році Гданськ почав працювати над моделлю рівності — проектом, спрямованим на те, щоб люди в інвалідних візках могли відвідувати будь-які місця в місті, а діти іммігрантів отримувати підтримку професійних педагогів. Адамович заявляв, що «гордий, що керую містом, який в змозі вмістити безліч культур, об’єднати їх, отримавши нову якість».

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email