Стало відомо про нову реформу Міністерства фінансів – законопроект про верифікацію. Перевіряти збираються субсидиантов, пенсіонерів, безробітних — усіх, хто отримує якусь допомогу від держави. Створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств – перше, що необхідно зробити для якісної верифікації, впевнені в міністерстві.

Доступ до цієї платформи обмежать, що нібито забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах, в Україні ж ще кілька років тому списки пільговиків велися на папері, а єдиної бази субсидиантов не існувало.

Якщо законопроект приймуть, інформація про кожному, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки та залишки по них, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і інші відомості. Цю платформу поповнять даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.

Перевіряти будуть в три етапи: до того, як надати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно з законопроектом, якщо, наприклад, субсидиант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. «Дозволяється верифікація інформації про реципієнтах, які не отримують допомогу на період до трьох років», – сказано в тексті законопроекту.

Print Friendly, PDF & Email