Український воєнний експерт Олег Жданов, виступаючи в ефірі «Обозреватель. LIVE пояснив загострення бойових дій в районі Авдіївки «небажанням сепаратистів здавати свої позиції» Також, на його думку, ситуація в районі Авдіївки істотно не змінить ситуації на фронті:»Істотної зміни становища не відбудеться. Просто черговий сплеск вогневого контакту, бойових дій між нами та протиборчою стороною. Реально ми перші обстріляли позиції терористів».
Також, експерт вважає, що загострення не триватиме далі двох днів: «Думаю, що сьогодні-завтра у них вистачить пороху, щоб пустити пар, заспокоїться. Далі все повернеться у звичне стан, кількість обстрілів буде плюс мінус, як це було минулого тижня

Також експерт порівнює ситуацію в Авдіївці із подіями на Світлодарській дузі, та вважає, що Україні слід або відмовитись від Мінських угод, або не вдаватися до обстрілу позицій противника оскільки це призводить до людських втрат:
«Ми повторили те ж саме, що у грудні 2016 року на Світлодарській дузі. Коли командир бригади наказав захопити позиції. Так, побігли, взяли за допомогою автомата, а потім захищалися від танків і артилерії. Те ж саме і тут. Обстріляли дві позиції бойовиків, а в результаті маємо артилерійський наліт, і обстріл з танків наших позицій. Тому зазнаємо втрат. Але ми вживаємо заходів в односторонньому порядку, дотримуючись мирного плану, ми не можемо самі вивести артилерію. Тоді не треба робити спроб обстрілу ворожих позицій. треба або мовчати, або воювати. А ось ці напівзаходи приводять до того, що ми теж зазнаємо втрат «, — підсумував Жданов.

Між тим, згідно з інформацією що надходить від мешканців ОРДЛО, українська сторона також застосовує важку артилерію та «гради». Так обстрілам піддаються не тільки позиції сепаратистів, а й житлові масиви Донецька, Макіївки, Ясинуватої та Горлівки. Зокрема, у Київському районі Донецька під обстріл потрапила знімальні групи російських телеканалів НТВ та «Live», під час обстрілу один з журналістів отримав поранення. Також йде евакуація мешканців Київського району.

Print Friendly, PDF & Email