До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) надійшло близько 4 тисячі заяв від українців із Донецької та Луганської областей. 22% цих звернень стосуються питання про завдання матеріальної шкоди.

Про це на брифінгу повідомив глава Верховного суду України Ярослав Романюк. «На другому місці (за зверненнями українців до ЄСПЛ — ред.) — 22% — звернення від осіб, які зазнали втрат, в першу чергу, майнові, пов’язані з подіями на сході нашої країни, де проводиться АТО», Він зазначив: «З цього регіону (ОРДЛО) на сьогодні накопичилося вже 3900 заяв, в яких громадяни України звертаються в ЄСЛП».

Всього, за словами Романюка, на розгляді ЄСПЛ на кінець минулого року перебувало майже 80 тисяч скарг, з яких понад 18 тисяч — від України.

Він пояснив, що 56% заяв, з якими українці звертаються до ЄСПЛ, стосуються тривалого або повного невиконання рішень національних судів та Європейського суду. Глава Верховного суду України нагадав, що забезпечення виконання рішень судів — це сфера відповідальності виконавчої влади, зокрема, Міністерства юстиції.

Print Friendly, PDF & Email