Рішення про екстрадицію колишнього бійця полку «Азов», громадянина Грузії Гії Церцвадзе в Російську Федерацію буде прийнято Генпрокуратурою у 40 діб з моменту його затримання. Термін закінчується 23 лютого о 16:35. Про це повідомила адвокат Церцвадзе Ксенія Проконова
Адвокат додала, що рішення що це рішення може бути оскаржене. Також, за її словами, Генпрокуратура може відмовити в екстрадиції, якщо людина подала прохання про надання статусу біженця і просить захисту в України, або якщо є інші підстави вважати що її життю і здоров’ю загрожує небезпека в країні, куди його видають.

Отже, Церцвадзе вже звертався до керівництва України надати йому українське громадянство, а також подав документи про надання йому статусу біженця. У свою чергу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Україна не буде передавати Росії грузина Гію Церцвадзе, який брав участь в бойових діях на сході України в складі добровольчих сил.

Нагадаємо, що Церцвадзе розшукується Інтерполом за підозрою в скоєнні у 2003 році вбивства на території РФ 15 січня він був затриманий в аеропорту «Жуляни», після чого Солом’янський районний суд Києва застосував до нього тимчасовий арешт строком на 40 діб, але 26 січня доброволець, що підозрюється у вбивстві скоєному на території РФ був звільнений з Лук’янівського СІЗО м Києва.

Print Friendly, PDF & Email