У відсутності розслідувань щодо головних справ в Україні, зокрема і справи злочинів на Майдані в 2013-2014 роках, винен начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив головний військовий прокурор країни Анатолій Матіос, повідомляє Цензор.НЕТ.
«Будь-яка проблема має прізвище. Прізвище недорозслідуваного Майдану чи не притягнення до відповідальності за побиття Автомайдану і т.д. у системі органів прокуратури – одне. На моє глибоке переконання, це нездалий, неефективний, неспроможний закінчити те, чого вимагає суспільство, Горбатюк разом із усіма своїми прибічниками та прихильниками», – заявив Матіос.
Військовий прокурор зазначив, що за три роки Горбатюк не зміг закінчити жодної справи, підкресливши, що «системно нічого не зроблено». «На обшук до Клюєва він йшов через півтора року після його втечі і відправляв обвинувальний акт на заочне засудження Клименка в Печерський суд, вказуючи неправильну адресу. І суд законно повертав це все, законно мотивуючи, що людині не вручили цей акт», – розповів Матіос.
Та, за його словами, в таких випадках Горбатюк «відразу ж біжить до своїх друзів-грантоїдів», через ЗМІ заявляє про те, що йому не дають працювати. «Йому завжди щось заважає. Якщо людина неспроможна щось зробить, вона має піти, аби звільнити місце тому, хто на щось здатний. Не можна давати суспільству надії, які потім вдарять по усій системі», – підсумував військовий прокурор.
В свою чергу Горбатюк в ефірі «112 Україна» заявив, що головний військовий прокурор Анатолій Матіос не зацікавлений у розслідуванні злочинів проти учасників Революції гідності і перешкоджає цьому. За словами Горбатюка, він неодноразово подавав скарги на ім’я генпрокурора Юрія Луценка на адресу Матіоса.
Горбатюк наголосив, що в розслідуванні злочинів проти Майдану є досить вагомі результати, однак слідство постійно стикається з перешкодами у розслідуванні. “Слідство повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні цих справ, ці перешкоди надходять у тому числі і від керівництва Генпрокуратури, зокрема і від Матіоса (головний військовий прокурор України Анатолій Матіос). З цього приводу я неодноразово надавав Генпрокурору письмові скарги з приводу того, у чому полягають ці порушення. Але на жаль, реагування немає”, – заявив Горбатюк.
Він розповів також, що у його департаменту забрали економічні справи. “Була нарада, на якій жодного обговорення розслідування економічних справ не відбувалося, було складено протокол, після чого цей протокол потрапляє до Матіоса, в нього вносяться завідомо неправдиві дані про те, що слідство неефективне, і справи забираються”, – розповів Горбатюк.
“Ще один випадок – розслідування вбивств 19 лютого у Хмельницькому. Впродовж 2.5 років військова прокуратура це розслідувала, оскільки підозрювалися працівники СБУ, врешті-решт дійшли висновку, що “майданівці” самі себе перестріляли”, – зазначив він. “Наш департамент був змушений забрати собі це провадження і фактично починати розслідування “з нуля”, – заявив Горбатюк. Він додав, що наразі вже є до десяти рапортів з приводу незаконних дій Матіоса, “але реагування немає”. “Впродовж останнього року я дію у законний спосіб. Але якщо реакції й далі не буде – є Вища рада правосуддя, куди можна звертатися, або якщо є ознаки якихось кримінальних правопорушень – в інший правоохоронний орган. Бо це порушення, на які треба реагувати”, – додав Горбатюк.
Він заявив, що Матіос “фактично звинуватив генпрокурора у брехні”, заявивши, що результату у розслідуванні “справ Майдану” немає, а Юрій Луценко вважає, що справи просуваються.
При цьому Горбатюк зазначив, що результати у розслідуванні справ Майдану “є і досить вагомі, робота триває”. “І далі результати будуть – щодо притягнення винних до відповідальності”, – додав він. Горбатюк нагадав, що наразі про підозру у “справах Майдану” повідомлено понад 350 особам, обвинувальні акти щодо понад 230 осіб спрямовано до суду, і вже є понад 35 вироків.