У Каневі на Тарасовій горі біля могили Тараса Шевченка відбулися сутички між прибічниками праворадикальних партій «Свобода», «Громадський Корпус» та представниками київської православної громадськості, які прибули до меморіального комплексу з метою покласти квіти до могили поета.

Ультраправих обурила присутність серед опонентів представників «Українського вибору» який на їхню думку є проросійською та антиукраїнською політичною силою. Спроби делегатів пройти пішки до могили зустріли жорсткий фізичний спротив.

Побачивши автобуси, яки намагалися підвести представників православної громади до меморіалу, екстремісти заблокували їхній рух та почали вигукувати звичні для них гасла: «ганьба» «геть московських окупантів» та інші право радикальні мантри.

«Ми заблокували захід проросійської, сепаратистської партії «Український вибір» на Тарасову гору. Вони пояснили, що хочуть покласти квіти до могили. Але ми вважаємо, що подібні покидьки не мають права ступати на цю землю. Зараз йде війна в Україні, а вони своєю політикою підтримують російського окупанта» — прокоментував дії праворадикалів один з учасників протистояння.

Православні, у свою чергу обурені спробою узурпації права на творчу спадщину Кобзаря представниками націоналістичних та неонацистських сил.

«Ми приїхали з Київської області делегацією православних, християнських громадських організацій, в тому числі й «Українського вибору». Сьогодні день народження поета Тараса Шевченка і ми хочемо вшанувати його пам’ять», — поскаржився керівник делегації Валерій Блідар.

Протистояння та штовханина тривали близько півгодини, після чого представники гості з Київщини мусили повернутись до автобусів та поїхати так і не здійснивши покладання квітів.

Print Friendly, PDF & Email