Відділення по роботі з архівами міністерства держбезпеки колишньої НДР в Дрездені виявило в документах службове посвідчення, видане на ім’я Володимира Путіна, повідомляє ТАСС з посиланням на німецьке видання Bild. За їх даними, документ зберігався в актах відділу «Кадри і кваліфікація» колишнього районного управління Штазі в Дрездені.

Посвідчення, видане на ім’я майора Володимира Путіна 31 грудня 1985 року, було власноруч їм підписано і продовжувалося кожен квартал аж до кінця 1989 року. За словами керівника дрезденського відділення по роботі з архівами Штазі Конрада Фельбера, з цим документом Путін, який працював тоді в дрезденському підрозділі КДБ, міг безперешкодно проходити в установи органів держбезпеки НДР, не видаючи того, що працював на радянську спецслужбу. 

Путін після закінчення Ленінградського державного університету в 1975 році був направлений на роботу в Комітет державної безпеки СРСР. У 1985 році відряджений до представництва КДБ в НДР і працював в Дрездені до 1990 року. 

Цю знахідку одразу прокоментував прес-секретар президента Дмитро Пєсков. Він висловив припущення, що Радянське КДБ і міністерство держбезпеки колишньої НДР були партнерськими спецслужбами і могли обмінюватися документами для своїх співробітників. За ібльш детальною інформацією він порадив звертатися до Служби зовнішньої розвідки РФ.

Print Friendly, PDF & Email