Уряд розробив законопроект про додатковий соціальний захист учасників подій на Майдані Незалежності 2013-2014 рр. Законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розроблений Міністерством соціальної політики, зокрема, передбачає надання «майданівцям» статусу учасника бойових дій. На його реалізацію у поточному році буде виділено 107 мільйонів гривень.
Вважається, що під час акцій протесту тілесні ушкодження отримали близько 1000 осіб. Згідно із запропонованим законом людям, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, передбачене надання статусу інваліда війни.
Розроблено законопроект на вимогу ініціативної групи постраждалих та поранених на Майдані ще у листопаді минулого року. Водночас українське законодавство досі не регулює соціальний захист цивільних, постраждалих у зоні бойових дій внаслідок поранень вогнепальною зброєю, боєприпасами чи вибухонебезпечними речовинами. Не захищає закон також і людей, що внаслідок бойових дій на Сході України втратили рухоме та нерухоме майно.

Print Friendly, PDF & Email