До такого висновку дійшли в Інституті аналітики та адвокації. Там дослідили взаємодію між органами влади та людьми поважного віку. За статистикою більшість опитаних старшої вікової категорії хочуть брати активну участь у громадському житті свого міста.
В Україні пенсійний вік для жінок визначається з 54 років, для чоловіків – з 59. До 2025 року частка осіб поважного віку становитиме чверть населення.
- Ми опитали людей поважного віку та чиновників із 7 міст: Вінниці, Львова, Мелітополя, Миргорода, Сум, Черкас і Чернігова. – розповідає аналітик ІАА Євгенія Козун. – 83% опитаних людей поважного віку прагнуть взаємодії з владою. Обидві групи респондентів згодні з тим, що у комунікаціях виникають складнощі.
Дослідження показало, що майже половина опитаних людей поважного віку не знає жодного способу зв’язку з міськими радами, а друга половина навпаки – не має складнощів у комунікаціях. Найчастіше люди подають звернення особисто, найрідше – через мережу інтернет (електронні звернення). Аналітики встановили 4 найпоширеніші теми звернень:
- Соціальний захист
- Житлова політика
- Транспорт і зв’язок
- Охорона здоров’я
У ході дослідження в Інституті аналітики та адвокації також з’ясували основні перешкоди, які виникають у людей поважного віку в процесі спілкування з міськими радами.
- Ними є: черги, складні для заповнення форми та власна необізнаність. – додає Євгенія Козун. – Майже кожен другий респондент поважного віку вважає, що електронізація спростить процес спілкування з чиновниками. Вони вбачають за доцільне проведення спеціальних навчань для підвищення якості комунікації.
Опитування також показало, що посадовці підтримують бажання людей поважного віку опанувати нові знання.
Більшість представників міських рад вважає за необхідне навчити людей поважного віку комп’ютерній грамотності, основам роботи в мережі інтернет та використанню сервісів подання звернень у електронній формі.
У соціологічному опитувані брало участь 132 респонденти: 111 людей поважного віку та 21 чиновник.
Подробиці дослідження за посиланням.
Довідково: Дослідження підготоване громадською організацією «Інститут аналітики та адвокації» на замовлення громадської організації «Центр Поділля-Соціум» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди
Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Матеріал надано прес-службою ГО «Інститут аналітики та адвокації»