Верховний суд України без повідомлення Генпрокуратури прийняв рішення закрити всі справи проти екс-депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив генпрокурор Юрій Луценко: «Сьогодні дізнався, що Верховний суд без повідомлення прокуратури ухвалив рішення закрити всі справи по Іванющенко. І це зроблено саме перед продовженням санкцій ЄС щодо заарештованих активів Януковича і К».

І хоча не зовсім зрозуміло навіщо Верховному Суду який є незалежною гілкою влади узгоджувати власні рішення з Генеральною прокуратурою, яка є лише одним з підрозділів виконавчої, обурення Юрія Луценка не знало меж, а сам Генпрокурор перейшов на погрози на адресу суддів: «У мене є багато емоцій і не менше аргументів проти цього рішення. Але єдиний вихід — якомога швидше змінити склад Верховного Суду», — додав Луценко.

Нагадаємо, що у січні 2015 року МВС оголосило Іванющенка в розшук. Колишній депутат, який, за неперевіреною інформацією вважається приватною кишенею президента-втікача Віктора Януковича підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах).
Крім того, департамент спеціальних розслідувань ГПУ проводить досудове розслідування у справі Іванющенко в кримінальних процесах по розкраданню коштів, яки Україна отримала з продажу частини Кіотської квоти у 2012-2014 роках.

Print Friendly, PDF & Email