Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не вважає, що з припиненням Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) настане холодна війна. Про це повідомляє ТАСС.

«Я не думаю, що ми ведемо мову про розвиток холодної війни. Настала нова епоха, епоха, яка характеризується тим, що США взяли курс на злам всієї системи контролю над озброєннями, системи обмеження стратегічних наступальних озброєнь. Це сумно, — заявив глава МЗС РФ в понеділок, виступаючи в Киргизько-російському слов’янському університеті. — Уже експерти в США говорять про те, що наступним буде останній залишився договір з цій галузі — договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних воо Ружені [ДСНВ], який закінчується в 2021 році «.

Він зазначив, що Росія не прагне до гонки озброєнь, але буде реагувати на дії США в зв’язку з виходом з ДРСМД.

«Пропонували ми і поетапний підхід до вибудовування нових переговорів щодо обмеження озброєнь, починаючи зі спільною російсько-американської декларації про неприпустимість ядерної війни. Всі наші пропозиції або відкидалися, або були залишені без реакції», — підкреслив він.

Тому, нагадав глава МЗС РФ, російський лідер в суботу, 2 лютого, оголосив, що «всі ці ініціативи залишаються на столі, але бігати і нагадувати про них західним партнерам» Москва більше не буде. «Коли вони дозріють до розуміння своєї відповідальності за проблеми, які створюються політикою США, ласкаво просимо: двері відкриті, приходьте, будемо розмовляти на рівних, на основі врахування інтересів один одного, інтересів законних, а не вигаданих, — заявив міністр. — Наприклад, інтерес, який США сказали: щоб США не мали взагалі ніяких опонентів в цьому світі, порівнянних за потенціалом. Це не легітимний інтерес, а диктаторський «.

Print Friendly, PDF & Email