Рекламний ролик, випущений китайською авіаційною промисловістю у вівторок, містив комп'ютерні зображення, що демонструють те, що, за словами аналітиків, може представляти концепцію винищувача наступного покоління, що відображає рішучість Китаю випередити світ у розробці нових бойових літаків.

Відео, опубліковане на відеоканалі WeChat державної корпорації авіаційної промисловості Китаю (AVIC), представило розробку китайських бортових радарів, а ближче до кінця був показаний створений комп'ютером кліп, що показує 3 невідомі літаки, що летять строєм.

Літак був схожий на винищувач-невидимку J-20, але без оперення, а ромбовидні крила здавалися більше, ніж у J-20, що надає йому те, що здається змішаною конфігурацією крила та корпусу, сказали спостерігачі, котрі також припустили, що це може бути китайський винищувач нового покоління.

На виставці Airshow China 2022, що проходила в листопаді в Чжухаї, провінція Гуандун на півдні Китаю, компанія AVIC продемонструвала концептуальну модель винищувача нового покоління, який також мав безхвісну конструкцію, як у літака, показаного в останньому відео.

Інші країни також проводять дослідження та розробки в галузі винищувачів наступного покоління, і безхвості конструкції, подібні до показаного Китаєм, є одними з найпопулярніших концепцій, заявив у середу Global Times китайський експерт з військової авіації Фу Цяньшао.

Безхвоста конструкція дасть винищувачу наступного або шостого покоління чудову скритність у всіх напрямках, ніж нинішні винищувачі п'ятого покоління, а конструкція корпусу зі змішаним крилом забезпечить більшу підйомну силу, більшу дальність польоту та меншу витрату палива. Тим не менш, без вертикального хвостового оперення новий літак втратить у маневреності, якщо він не використовує інші конструкції чи технології для компенсації, такі як двигуни з керованим вектором тяги та розділені гальмівні керма чи інші інноваційні підходи, кажуть аналітики.

Американський винищувач наступного покоління під назвою Next Generation Air Dominance також може використовувати безхвосту конструкцію, згідно комп'ютерного рендерингу, зробленого американським підрядником з виробництва військових літаків Lockheed Martin, повідомив американський сайт новин Defense News у вересні 2022 року.

За наявною на даний момент інформацією, Китай розпочав дослідження та розробки щодо винищувача наступного покоління, і він має всі шанси зрештою випередити США, сказав Фу.

Print Friendly, PDF & Email