Зернова ініціатива повинна відновити своє функціонування. Але це має статися не за рахунок шантажу і виконання забаганок Росії. Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи зустріч президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з російським лідером Володимиром Путіним у Сочі у понеділок, 4 вересня.

"Якщо хтось зустрічається без України, це не означає, що вони говорять без України", – сказав Кулеба під час спілкування з журналістами.

Він нагадав, що нещодавно у Києві був міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан і з ним відбулася "предметна розмова". Потім він поїхав до Москви.

"Ми розуміємо логіку обговорення. Наша позиція дуже проста. Чорноморську зернову ініціативу має бути відновлено. По-друге, її має бути відновлено не за рахунок шантажу, виконання забаганок РФ", – заявив очільник МЗС.

За його словами, Україна наполягає на розвитку альтернативного коридору. І для цього є технічна можливість, лише потрібно посилити безпеку.

"Ми вже показали, що це працює. Ми бачимо, до речі, як з'являються країни, які виявляють інтерес до того, щоб допомогти нам в організації функціонування цього коридору на стабільній основі", – сказав Кулеба.

Він нагадав, що у Росії не було жодних правових політичних підстав для виходу з угоди і їй не можна йти на поступки.

"Вони (росіяни – ред.) повернуться, а через місяць знову вийдуть і висунуть нові вимоги… З огляду на те, що Росії вірити не можна, потрібно розвивати альтернативні морські коридори до Чорноморської зернової ініціативи. Що Україна успішно робить, і ви знаєте про кораблі, які вже вийшли", – зазначив міністр Кулеба.

Він висловив думку, що незабаром президент Володиимр Зеленський проведе переговори з Ердоганом за результатами його візиту до Росії

"І вони детально поговорять, про що йшлося і про що домовилися, якщо домовилися, в Сочі", – резюмував міністр.

Print Friendly, PDF & Email