Запроваджене країнами G7 та їх союзниками обмеження ціни на російську нафту продовжує працювати. Про це заявив виконувач обов'язків помічника держсекретаря США з економічної політики Ерік ван Ностранд в інтерв’ю Bloomberg, яке було опубліковане 4 вересня.

"Через дев’ять місяців з моменту впровадження обмеження воно працює", - наголосив він, додавши, що така політика зменшила доходи Росії, а будь-які порушення граничних цін будуть розглядатися правоохоронними органами США та союзників.

Ван Ностранд додав, що Вашингтон оцінює ефективність "стелі" за тим, чи дозволяє вона покупцям у всьому світі домовлятися про більші знижки на постачання російської сировини.

"Ми не вимірюємо успіх лише тим, скільки нафти подорожує... Ми розглядаємо це як ринковий механізм для зміни стимулів ринку нафти", - зазначив представник Дреждепу.

За даними агентства, з середини липня російська нафта марки Urals котирується вище 60 доларів за барель, тоді як деякі нафтопродукти також піднялися вище ліміту, встановленого союзниками.

Раніше в РФ повідомили, що середня ціна на нафту марки Urals в січні-серпні 2023 року склала 56,58 долара за барель.

Нагадаємо, 5 грудня 2022 року набула чинності заборона на імпорт нафти з РФ морським шляхом. Крім того, понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії у розмірі 60 доларів за барель.

Print Friendly, PDF & Email