Підкилимна боротьба за контроль над Державною службою геології та надр України, схоже, вийшла на фінішну пряму. Генеральна прокуратура активізувала розслідування «злочинних схем» тимчасово виконуючого обов’язки голови Держгеонадр. У свою чергу Микола Бояркін заявив про замах на його життя.

Із Єдиного державного реєстру судових рішень дізналися, що управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генпрокуратури веде кримінальне провадження № 42016000000004105 від 29.12.2016 року за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366, (Службове підроблення) та ч. 4 ст. 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

«Установлено, що під час перебування ОСОБА_4 на посаді тимчасово виконуючого обов’язки голови Державної служби геології та надр України (далі — Держгеонадра), останнім був розроблений злочинний план з метою розкрадання державного майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, для реалізації якого було залучено й інших осіб, зокрема: бувшого голову Держгеонадра ОСОБА_5, начальника управління з надання надр Держгеонадра ОСОБА_6, радника голови Держгеонадра ОСОБА_7, радника голови Держгеонадра ОСОБА_8 та невстановлених на даний час осіб з числа службових осіб Держгеонадра та ДНВП «Геоінформ України», — йдеться у відповідній ухвалі Печерського райсуду Києва.

У Генпрокуратурі вважають, що «вказані службові особи Державної служби геології та надр України та ДНВП «Геоінформ України» з метою реалізації злочинного плану для свого власного збагачення та розкрадання державного майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, надавали спецдозволи на видобуток корисних копалин умисно затверджували занижені коефіцієнти геолого-економічної оцінки запасів таких копалин, що призводить до зменшення обов’язкових платежів до державного бюджету».

Суму завданих державі збитків упродовж 2015-2016 років слідчі ГПУ оцінили у суму понад 10 млн грн.

Минулого тижня слідчий суддя Печерського райсуду задовольнив розглянув клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах ГПУ і надав тимчасовий доступ до документів, які перебувають у ПАТ Акціонерний Банк «ПІВДЕННИЙ» (Одеса). Йдеться про обіг коштів на рахунках компанії «Моментум Ентерпрайзіс (Східна Європа) Лтд» за Договором про спільну діяльність від 24.12.1997 року за №999/97.

І хоча у судових документах не вказано прізвище головного фігуранта справи, вочевидь це Микола Бояркін. 23 січня 2015 року Кабмін призначив його тимчасово виконувачем обов’язки голови Держгеонадр.

 

Варто також нагадати, що з листопада 2016 року Національне антикорупційне бюро України розслідує незаконного збагачення т.в.о. голови Державної служби геології та надр у кримінальному провадженні №52016000000000374 за ч.3 ст.368-2 КК України (Незаконне збагачення).

Як свідчить ухвала Соломянського райсуду Києва, мати чиновинка у січні 2016 року зареєструвала право власності на трикімнатну квартиру у Києві загальною площею 109,3 кв м вартістю 4, 8 млн грн. У лютому вона придбала ще два паркувальних місць на 660 тис грн. 30 листопада 2015 року ця ж жінка стала щасливою власницею автомобіля Toyota Camry, 2015 року випуску, мінімальна вартість якого на той час становила 710, 8 тис грн.

За підрахунками НАБУ, «сукупна вартість набутих у власність активів службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, ОСОБА_4, зареєстрованих на його матір ОСОБА_7 у період жовтня 2015 р — лютого 2016 р становить понад 6,2 млн грн». Антикорупційні детективи побачили у цьому умисні дії щодо приховування придбаного майна, оскільки у своїй електронній декларації Бояркін не вказав ані маму, ані її майно.

На якому етапі досудове розслідування НАБУ та чи оголошено підозру Миколі Бояркіну — наразі невідомо. Як і те, чи будуть об’єданні в одне кримінальне провадження справи, що розслідують антикорупціонери та Генпрокуратура щодо екс-тво голови Держгеонадр.

«Третій театральний дзвінок» нещодавно пролунав для Миколи Бояркіна від  українського прем’єра. 6 вересня 2017 року під час засідання Кабміну Володимир Гройман заявив, що «діяльність Держгеонадр є абсолютно непрозорою і її треба змінювати».

У свою чергу, скандальний чиновник зробив «хід конем» і заявив про спробу фізичної розправи над ним. На своїй сторінці у соцмережі він повідомив, що наприкінці минулого тижня написав заяву до поліції про побиття невідомими. Гроші та мобільний нападники в нього начебто не відібрали.

«Йдеться далеко не про хуліганство. Не думав, що в 21 столітті ще практикують такі розправи. Але здається, я таки комусь дуже НЕУГОДЕН», — зазначив Бояркін. І наголосив, що розцінює цей напад «як розбій, а то й замах на життя. Оскільки в нападників була зброя, а саме пістолет і ніж».

Утім, компетентний співрозмовник висловив сумнів, що такий «тактичний хід захисту Бояркіна допоможе йому уникнути корупційних звинувачень».

Олеся Мирошниченко

Матеріал надано «Резонансом»

Print Friendly, PDF & Email