У резолюції, прийнятій на 64 сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді, врахований параграф із засудженням незаконного будівництва керченського моста Росією, внесений українською делегацією.

Про це повідомила в Facebook народний депутат України Ірина Фриз, яка очолює українську делегацію під час 64-ї сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді.

За словами Фриз, в резолюції до доповіді Лорда Джоплінга «Протидія гібридним загрозам Росії» врахований новий параграф про засудження будівництва Керченського мосту, який був внесений українською делегацією.

«Засуджуючи незаконне будівництво Керченського мосту Росією, а також політику Росії щодо вибіркової відмови в доступі і безпідставній затримці українських і міжнародних суден в Азовському морі, ми сильно стурбовані новими загрозами безпеці, економіці та екології в цьому регіоні», — цитує резолюцію голова постійної делегації в парламентській асамблеї НАТО.

Фриз зазначила, що документ прийнятий Комітетом НАТО одноголосно.

Читайте також: Генереальна асамблея ООН прийняла резолюцію по Криму.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН у четвер, 15 листопада, прийняв оновлену версію української резолюції з прав людини в анексованому Росією Криму. Про це повідомив у своєму Twitter постійний представник України в ООН Володимир Єльченко,

Українська резолюція отримала назву «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». У документі поміж іншого вказується, що Росія повинна підтвердити неприпустимість захоплення території Криму, дати зобов’язання повернути окуповані території і визнати політв’язнями Олега Сенцова, Володимира Балуха і Еміра-Усеіна Куку. Президент України Петро Порошенко зазначив, що резолюція була прийнята, незважаючи на шалений опір Росії. Він обіцяв, що Москва не уникне міжнародної відповідальності за «агресію, окупацію і порушення прав людини».

Print Friendly, PDF & Email