У четвер у Вашингтоні відбувся ювілейний 65-й Національний молитовний сніданок, де головну промову сказав новообраний президент США Дональд Трамп. Однією з найбільших делегацій що взяла участь у заході була делегація з України: голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, Голова Державної фіскальної служби Роман Насиров, голова Нацради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко народні депутати Оксана Білозір, Валерій Карпунцов, Павло Унгурян, Георгій Логвинський, Олег Кришин, Оксана Продан, Ярослав Дубневич, Андрій Павелко, Юлія Льовочкіна, Юлія Тимошенко, Григорій Немиря та Сергій Власенко, Голови Одеської облради Анатолій Урбанський і Чернівецької облради Іван Мунтян та губернатор області Олександр Фіщук. Адміністрацію президента на молитовному сніданку представив перший заступник керівника АП Віталій Ковальчук та заступник глави АП Олексій Філатов.

Українська делегація виділялась від більшості учасників тим, що значна її частина прийшла на захід у національних вишиванках. Як стверджує російський журналіст Стас Натанзон, поява в національних костюмах стала причиною для жартів. Начеб то хтось з американців навіть зробив комплімент – «які у вас красиві монгольські костюми».

Нагадаємо, що заходи на кшталт «благодійних сніданків» за участю президента є традиційною формою збору пожертв. І хоча формально участь в них є безкоштовною, учасники заходу завжди вносять чималі внески, яки є звичайною для американської політики формою лобіювання, та купівлю аудієнції впливових чиновників. Деякі українські видання навіть писали. Що Юлії Тимошенко вдалося зустрітися з президентом Дональдом Трампом. Однак, як стало відомо пізніше, голова фракції Батьківщина так і не зустрілася ані з Трампом, а ні із будь-ким з його оточення.

Print Friendly, PDF & Email