Північна Корея готується допустити міжнародних інспекторів на ядерний полігон «Пунгері» на північному сході країни. Про це повідомляє DW з посиланням на південно-корейські ЗМІ.

24 травня цього року, Північна Корея запевнила, що полігон було демонтовано. Однак бути присутнім при ліквідації об’єкта було дозволено лише іноземним журналістам, співробітників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до верифікації не допустили, що викликало критику з боку міжнародного співтовариства і сумніви в серйозності намірів Пхеньяна.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін вже раніше заявляв, що КНДР погодиться на присутність міжнародних інспекторів при «постійному демонтажі» північнокорейських ядерних об’єктів і закриття найбільшого в країні ядерного науково-дослідного центру в Йонбені, однак лише за умови відповідних зрушень з боку Сполучених Штатів.

Деякі експерти вважають, що Пхеньян просто скористався ситуацією, оскільки, за деякими даними, полігон було пошкоджено під час випробувань і з цієї причини він став непридатним експлуатації. Також. Не виключається, що рівень радіації на об’єкті занадто високий для його безпечного використання. 

Раніше домовленості про допуск експертів на ядерні об’єкти досягли Державний секретар США Майк Помпео та лідер КНДР Кім Чен Ин.

Нагадаємо, 12 червня Вашингтон та Пхеньян досягли угоди стосовно повної денуклеаризації Корейського півострова. США має зняти санкції в обмін на відмову КНДР від ядерної зброї.

Print Friendly, PDF & Email